Sport

Olimpijski ring bokserski

Wszelkie informacje oddnośnie treningów zorganizowanych udzieli Państwu recepcja. Treningi zorganizowane są odpłatne . Dla Gości Hotelowych udostępnienie sali boksu do samodzielnego treningu jest bezpłatna poza godzinami zajęć.

 

trening boksu obejmują naukę techniki (postawy bokserskiej, poruszania się, obron, zwodów, ciosów i  łączenie tych wszystkich elementów w kombinacje), naukę taktyki, kształtowanie zdolności motorycznych (m. in. wytrzymałości, koordynacji, szybkości, siły), kształtowanie cech wolicjonalnych, koncentracji.W trakcie treningów korzystamy z wielu przyborów i przyrządów bokserskich: worków i gruszek bokserskich, piłek refleksowych i poddaszkowych, skakanek, piłek lekarskich, różnego rodzaju ciężarków i odważników, ekspandorów gumowych itd. Sala wyposażona jest również w profesjonalny ring bokserski, na którym okazjonalnie odbywają się zawody pięściarskie.

W treningu część ćwiczeń wykonywana jest w parach, w rękawicach bokserskich - są to tzw. ćwiczenia na tarczy, a część ćwiczeń poświęcona jest pracy indywidualnej – np. podczas „walki z cieniem”, pracy na worku, czy też poprzez ćwiczenia wykonywane na skakance. Zajęcia zawierają również ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne (brzucha, grzbietu), ćwiczenia kształtujące ogólna wytrzymałość siłową oraz elementy stretchingu.Trening bokserski utożsamiany jest z jednym z najbardziej wymagających i wszechstronnie rozwijających rodzajów aktywności fizycznej. Różnorodność wykorzystywanego w trakcie treningu sprzętu, ilość zadań do wykonania oraz utylitarne właściwości dyscypliny sprawiają, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie.

treningi Kickboxingu  podobnie jak zajęcia boksu wszechstronnie wpływają na rozwój psychofizyczny ćwiczącego. Kickboxing rozwija m. in. szybkość, wytrzymałość, siłę, gibkość. Charakter dyscypliny w porównaniu do boksu, wymusza wprowadzanie większej ilości ćwiczeń gibkościowych, rozciągania ścięgien i mięśni nóg, co umożliwia naukę i stosowanie w walce wysokich kopnięć.Jak wszystkie sporty walki uczy panowania nad stresem, dzięki niemu można nabrać pewności siebie, zwiększyć poczucie własnej wartości.

Treningi combat  / Samoobrona  system walki opierający się na podstawowych technikach wykorzystywanych w sztukach walki takich jak min: Boks, Kickboxing, Karate, Jiu-Jtsu, BJJ, Muay thai, Krav Maga oraz innych pokrewnych systemach combatowych oraz miltarnych. W treningu bazuje się na podstawowych odruchach obronnych człowieka i kładzie nacisk na takie ich wzmacnianie, aby zapewnić skuteczność działania  w stresie, jest to system opracowany pod kątem walki realnej a nie pokazu czy sportowej rywalizacji wykorzystujący elementy walki w stójce jak i parterze oraz techniki szybkiego i skutecznego obezwładnienia przeciwnika. 

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.